Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 11:55 Bu haber 792 kez okundu
 
Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri
Ameliyatsız yüz germe işleminin en büyük avantajı işlem için bir ameliyata ihtiyaç duyulmamasıdır.
SAĞLIK Haberi
Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe uygulaması sonrasında kişi günlük hayatına kısa süre içerisinde dönebilmekte ve ameliyat öncesi ile sonrasında yaşanan iyileşme sürecini yaşamamaktadır.

 

 

Ulthera ile Ameliyatsız Yüz Germe

 

Ulthera ameliyatsız yüz gerdirme uygulaması, ultrason cihazı kullanılarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama ile beraber cilt altında bulunan ve cildin estetik açıdan kötü gözükmesine neden olan dokulara cihaz aracılığıyla ısı gönderilmektedir. Isı ile karşılaşan dokular bunu bir hasar olarak algılamakta ve kendi kendini yenilemeye başlamaktadır. Dokuların verdiği bu tepki ile beraber yüz germe işlemi zamanla tamamlanmaktadır.

 

Ulthera ile yüz gerdirme işlemini gerçekleştiren kişinin yüzünde ortalama 2 yıla kadar işlemin etkisi devam etmektedir. İşlemin etki süresini kişinin yaşlanma hızı gibi faktörler etkilemektedir.

 

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en başarılı olan yöntemlerden birisidir.

 

Ameliyatsız Saten Yüz Germe

 

Ameliyatsız saten yüz gerdirme uygulaması, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi yani FDA tarafından sonuçları onaylanmış bir uygulamadır. Uygulama sırasında yüzde oluşan sarkmaların önlenebilmesi için radyofrekans ve ultrason enerjisi kullanılmaktadır. Radyofrekans ve ultrason enerjisi beraber uygulandığında ciltte bulunan protein olan kolajenin üretimi artmaktadır. Bu sayede ciltteki sarkmalar nedeniyle oluşan kötü görüntü ortadan kalkmaktadır.

 

Fokus Ultrason (HIFU) ile Ameliyatsız Yüz Germe

 

HIFU ile ameliyatsız yüz gerdirme uygulaması, yüz gerdirme operasyonun ses dalgalarının kullanıldığı uygulamadır. Uygulama ile beraber kişinin cildinde zamanla iyileşmeler göz görülebilir seviyelere çıkmaktadır.

 

Fokus Ultrason ile ameliyatsız yüz germe işleminde cilde uygulanacak ses dalgasının derinliği uzman kimseler tarafından ayarlanmalıdır. Ultrasound başlık cilde değdirilerek işlem gerçekleştirilmektedir. Uygulama ile beraber ciltteki kolajen miktarı artmakta ve böylelikle cilt kendini yenilemektedir.

 

Fokus Ultrason ile ameliyatsız yüz gerdirmenin en büyük avantajlarından bir tanesi gıdıyı ortadan kaldırması ve ilgili kimsenin estetik kaygılarını olumlu yönde etkilemesidir.

 

Fransız Askısı Nedir?

 

İp askısı yüz gerdirme işlemi Fransa’da kullanılmaya başlandığından dolayı Fransız askısı olarak bilinmektedir. İşlemin uygulanması için içi polyester olan dışı ise silikon olan bir ip kullanılmaktadır. Uygulama estetik açıdan yarar sağladığı gibi bazı sağlık problemlerinin ortadan kaldırılması için de tercih edilmektedir. Yüz felci Fransız askısının tercih edildiği sağlık sorunlarından bir tanesidir.

 

Fransız askısı ile yüz gerdirme uygulamasından sonra ilgili kimsenin yüzünde dikiş izi vb. bir görüntünün oluşmaması uygulamanın sağladığı en önemli faydalardan ilkidir. Fransız askısı uygulamasından sonra ilgili kimse jest ve mimiklerini uygulama öncesinde olduğu gibi çok rahat bir şekilde kullanabilmektedir.

 

Fransız askısı uygulaması sonrasında cilt taze ve genç gözükmeye başlamaktadır. Uygulama tarihinden bir hafta sonra işlemin sonuçları görülmeye başlanmakta ve istenilen görüntünün tamamıyla elde edilebilmesi için 2 ile 3 ay arasında bir zaman gerekmektedir.

 

Örümcek Ağı Estetiği

 

Örümcek ağı estetiği ile yüz gerdirme uygulamasında yine Fransız askısında olduğu gibi ip kullanılmaktadır. Ancak bu ameliyatsız yüz germe uygulamasında kullanılan iplikler cerrahi ipliklerdir. Uygulamanın temel amacı ise cildin gergin ve genç gözükmesini sağlayan kolajenin üretiminin arttırılmasıdır. Bu sebepten dolayı uygulama sonrasında elde edilmek istenen görüntünün elde edilebilmesi için zaman gerekmektedir. Uygulama sonrasında istenilen görüntünün elde edilebilmesi için gereken süre ilgili kimsenin cilt özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bununla beraber genel bir çerçeve çizmek gerekirse en az 3 aydır. Uygulamanın en büyük avantajı ise uygulamanın yan etkisinin olmaması ve basit bir şekilde gerçekleştirilebilen bir uygulama olmasıdır.

 

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Ameliyatsız, Yüz, Germe, Yöntemleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.