Haber Detayı
03 Eylül 2021 - Cuma 16:15 Bu haber 4561 kez okundu
 
Geçici pazaryeri belirlendi
Karacabey Belediye Meclisi'nin önceki gün yapılan Eylül ayı Meclis Toplantısı, Ağustos ayına göre oldukça sakin geçti ve yarım saat içinde tamamlandı.
GÜNDEM Haberi
Geçici pazaryeri belirlendi

Karacabey Belediye Meclisi'nin önceki gün yapılan Eylül ayı Meclis Toplantısı, Ağustos ayına göre oldukça sakin geçti ve yarım saat içinde tamamlandı. Mevcut kapalı pazaryerinin fiziki yapısının günün şartlarına karşılık veremediğini gerekçesiyle, geçici pazaryerinin Emirsultan Mahallesi'ne kurulması kararlaştırıldı.

   Toplantıda Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından meclise sunulan, “Pazaryeri Kuruluş Komisyonu İnceleme ve Sonuç Raporu'nun değerlendirilmesi” en öne çıkan madde olarak göze çarptı. Projenin kaderini etkileyen komisyonun raporu, mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.
   Ali Özkan başkanlığında toplanan Karacabey Belediye Meclisi, gündem dışı gelenlerle birlikte 9 maddeyi karara bağladı. Toplantıya; AK Partili Arzu Tunçer, MHP'li Gamze Aydın Meral ve İYİ Partili Meclis Üyeleri Gizem Arda, Bala Songül Kuvan ile Nezihi Mestan mazeretleri sebebiyle katılmadı.


   Pazaryeri Kuruluş Komisyonu'nun İnceleme ve Sonuç Raporu, Zabıta Müdürlüğü tarafından önceki gün yapılan Eylül Ayı oturumunda meclise sunuldu. Söz konusu rapor, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla 'oy çokluğuyla' kabul edildi. Komisyon raporuna İYİ Parti, CHP ve DP'li meclis üyeleri ise ret oyu verdi.


   Bu konuda mecliste konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası'nca açılan yürütmeyi durdurma davasının Bursa 3. İdare Mahkemesi tarafından reddedildiğini söyledi.
   Karacabey Belediyesi'nin Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri'nde sondaj ve zemin etüt çalışmaları da devam ederken, yeni proje tamamlanana kadar Geçici Pazaryeri'nin Emirsultan Mahallesi 200, 202, 204, 306, 185, 187, 189 ve 205 nolu sokaklarda faaliyet göstereceği bildirildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Geçici, pazaryeri, belirlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.