Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 17:21 Bu haber 2211 kez okundu
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Dingin'den Dönem Sonu Mesajı
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 2020-2021 döneminin sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
EĞİTİM Haberi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Dingin'den Dönem Sonu Mesajı

Eğitimci, veli ve öğrencilere seslenen Emin Dingin şunları söyledi;

"Karacabey eğitim ailesi olarak 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının 1.dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de yakından etkileyen Coivd-19 salgını birçok alanda etkisini hissettirdiği gibi eğitim alanında da yapılan çalışmaları da çok yakından etkiledi. Yüz yüze eğitimlerimizin yerine uzaktan eğitimler yapılmak zorunda kalındı.

      Tam zamanlı yayın yapan TRT EBA TV kanalları, EBA İnternet Portalı üzerinden günlük 3 milyon canlı ders, EBA Destek Noktaları öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca Bakanlığımızın internet ve cihaz gereksinimi olan 361 öğrencimize ulaştırılmak üzere tablet bilgisayar dağıtımları devam etmektedir. Bununla birlikte EBA Destek Noktalarımıza ve öğrencilerimize tablet bilgisayar desteğinde bulunan başta Karacabey Belediye Başkanlığımız olmak üzere KTSO ve KTB Başkanlığına eğitim ailemiz adına teşekkürü bir borç biliyoruz.

     Uzaktan eğitim sürecinde evlerinin bir odalarını sınıfa çevirerek fedakarca çalışan tüm öğretmenlerimiz başta olmak üzere idarecilerimizi ve canlı derse katılan, TRT EBA TV kanallarını takip eden, derslerini düzenli bir şekilde çalışan tüm öğrencilerimizi kutluyorum.

    Sevgili öğrencilerimiz, karnelerinizi e-okul web sitesinden interaktif ortamda görüntüleyebilirsiniz. Bu süreçte teknolojik cihazlarla yeterince iç içe oldunuz. Bu nedenle tatil döneminde biraz da olsa uzaklaşıp bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyor, dinlenmiş ve yeni döneme hazır bir şekilde yüz yüze eğitimlerde buluşmak dileğiyle hepinize iyi tatiller diliyorum.

    Bu vesileyle bir teşekkürü de bu süreçte öğrencilerimize sağladıkları katkı ve emek için kıymetli velilerimize bir borç olarak biliyorum. Her odamız neredeyse sınıf her evimiz de okula dönüştü. Anne ve babalarımız çocuklarıyla birlikte ders çalıştılar, uzaktan eğitime motive etmeye çalıştılar. Velilerimizle birlikte başarılı olmanın yollarını birlikte aradık. Hiç şüphesiz ki en büyük fedakarlığı onlar yaptı, bu nedenle son derece müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

    Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim döneminde salgından uzak, öğrencilerimizin cıvıltıları içinde sağlıklı günlerde tekrar buluşmak üzere tekrar iyi tatiller diliyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Rabia FİDAN
Etiketler: İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Dingin'den, Dönem, Sonu, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.