Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 17:22 Bu haber 6261 kez okundu
 
‘İşsizliğe çare bulun!’
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, AK Parti hükümetinin ülke ekonomisini yönetemediğini ve buna bağlı olarak da işsizliğin her geçen gün sürekli arttığını iddia etti. Türkiye’de kayıtlı olanlar dışında toplamda 9,5 milyon işsiz olduğunu savunan Narhın, “İşsizliği önlemenin tek çaresi yatırım yapmaktır. Üretim ekonomisini hızlandırmazsak, işsizler ordumuz daha da büyüyecek.” dedi.
SİYASET Haberi
‘İşsizliğe çare bulun!’

   Vatan Partisi İlçe Başkanı Rıfat Narhın, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “AK Parti ülkemizin ekonomisini yönetemiyor. Milli gelirin büyümeye ve dış ticarete oranı, cari açık hatta enflasyon ekonomisiyle ilgili tüm veriler bir azalıyor, bir artıyor. Seyri değişmeyen tek olgu var o da işsizlik sürekli artıyor. Aydan yıla devamlı artmakta olan işsizlik, sadece iktisadı değil aynı zamanda sosyal bir sorun haline gelmiş bulunmaktadır. Modern devletin görevi vatandaşına helalinden iş sağlamaktır, ayrıca insanca bir emeklilik düzeni de gerekir. Çağdaş bir toplum sokaklarında boş gezenlerin değil, düşünsel ve fiziksel üretimin çarklarını çeviren milyonlar olmalıdır. Ne yazık ki bu ortamdan uzağız. Devletin ve hükümetin görevi istihdam sağlamaya katkı sunmaktır. İş gücü, üretken yatırımlara akmalıdır. Kamu ve özel sektörün üretken yatırımları maalesef yetersizdir. Buna karşılık kamu istihdamı yüzde 32 artıp, 4 milyon 792 bine ulaşmışsa bu olgu devletin değil, siyasetin iş bulma beceriksizliğine bağlanan bir iş sağlamaktır. İş bulmak başkadır, işsize iş bulmak ise devletin, yönetenlerin görevidir. İnsan gücünün planlanması, mesleki eğitim alan bireylerin tasarrufu yatırım, yatırımın da üretim olanaklarıyla taçlandırılması gerekir.
   Ülkemizde kayıtlı işsizlik sayısı halen 4 milyondur. Resmi anlamda buna ek olarak iş aramayanların sayısı da eklenirse 4 .8 milyon eder. Kayıtsızlarla birlikte ülkemizde 9 milyon işsiz vardır. AK Parti işsizimize iş bulmak mecburiyetindedir.
   Vatan Partisi olarak üretim devrimini tamamlayarak işsize iş, ekmek, insanca yaşam hakkını vereceğiz. Kimse işsiz kalmayacak, söz veriyoruz. Üreten Türkiye’yi kuracağız. Onun için de üretimle ülkemizin gelirini artıracağız. Sanayide, tarımda, hayvancılıkta artışlar sağlayacağız ve destekleyeceğiz. Gübre fabrikalarını çoğaltacağız. Çiftçimize ucuz mazot, ucuz gübre ve tüm girdilerde yardımcı olacağız, destek sağlayacağız. Çiftçinin maliyetlerini aşağı çekmek bir görevdir. Üreten Türkiye’yi kuracağız. Vatan Partisi iktidarında ekonominin adı ‘Karma Ekonomi’ yani ‘Üretim Devrimi’ olacak. Üretenin yanında olacağız. Tarımda, sanayide, hayvancılıkta destekleri sürdüreceğiz. Büyük Önder Atatürk’ün yaptığı gibi yapacağız. Üreten Türkiye’yi kuracağız. Vatan Partisi buna hazırdır.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘İşsizliğe, çare, bulun!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.