Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:01 Bu haber 3152 kez okundu
 
Kaçak moloz döken yandı!
Şehir içinde olduğu kadar kırsal bölgelerde de kaçak moloz dökümü konusunda oldukça hassas olduklarını belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, belediyenin sunduğu ücretsiz moloz döküm sahasını kullanmak yerine çevre kirliliğine sebep olan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Kaçak moloz döken yandı!

Karacabey Belediyesi şehir içinde olduğu kadar kırsal bölgelerde de izinsiz moloz dökümüne karşı mücadelesini sürdürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, vatandaşları bu konuda uyararak belediyenin sunduğu ücretsiz moloz döküm sahasını kullanmak yerine çevre kirliliğine sebep olan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.


   Kaçak moloz dökümü çalışmaları hakkında bilgi veren Özkan, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin bu konuda titiz bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Ekiplerin her ihbarı 7 gün 24 saat takip ettiklerini belirten Özkan, “Moloz dökmek isteyen vatandaşlarımız Akçakoyun Mahallemizde ücretsiz sunduğumuz hafriyat döküm sahamıza döküm yapabilir. Bunun karşılığında hiçbir bedel alınmaz. Ancak buna rağmen ısrarla çevre kirliliğine sebep olacak şekilde tarla ve ormanlık alanlara ya da boş meralara döküm yapan vatandaşlarımıza Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz cezai işlem uygulayacaktır'' dedi.
   Özkan, konu ile ilgili olarak belediyenin whatsap ihbar hattı olan 0 532 221 31 98 nolu telefon ya da 156 veya 153 Zabıta ihbar hattı ile iletişime geçilebileceğini söyledi. 


Cezai işlem uygulanıyor
   İnşaat ve diğer atıkların depolanmasına özgü alanların dışına atılması, Kabahatler Kanunu 5326/41-4 'Çevreyi Kirletme Maddesi'ne göre yasaktır. Söz konusu işleme uymayan kişilere 9.898 TL, kuruma ise 16.510 TL cezai işlem uygulanmaktadır. 
   Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kurulan özel bir ekiple gece gündüz gelen ihbarları değerlendiriyor ve denetimlerini bu anlamda sıkı tutuyor. 
   Ekipler ayrıca ihbar hattına vatandaşlardan gelen fotoğraflara dayanarak da işlem yapabiliyor. Bugüne kadar konu ile ilgili olarak 24.500 TL'lik cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kaçak, moloz, döken, yandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.