Haber Detayı
20 Kasım 2021 - Cumartesi 14:35 Bu haber 6434 kez okundu
 
Karacabeyliler halı saha futbol turnuvasında buluşuyor
Bursa’da yaşayan Karacabey’e bağlı köyler, ilçenin gururu Uluabatlı Hasan’ın adını yaşatmak için hali saha futbol turnuvası düzenliyor.
SPOR Haberi
Karacabeyliler halı saha futbol turnuvasında buluşuyor

   Konu hakkında bilgi veren Karacabey İnkaya Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Yıldız, Karacabey’in değerlilerinin isimleri yaşatmak köyler arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla böyle bir düşünce ile yola çıktıklarını belirtti.

     Karacabey İnkaya köyü ve Subaşı köyü derneklerinin fikir birliği ile ortaklaşa planlanan proje ile ilgili 19 Kasım Cuma günü akşamı İnkaya Köylüleri Derneği Lokali’nde bölge köylerinin dernekler i ve ileri gelenleri ile toplantı yapıldı.

12 köy takımı turnuvaya katılacak

   Toplantı sonrasında halen 8 köy takımının turnuva için katılımcı olduğu, yeni katılacak köyler ile birlikte yaklaşık 12 köy takımı turnuvaya katılacak. Bölgenin kırsal mahallelerinden İnkaya, Subaşı, Karakoca, Yenikaraağaç, Seyran, Hürriyet, İkizce ve Muratlı ilk etapta katılan köyler oluyor.

   Başkan İdris Yıldız, amaçlarının turnuva sayesinde Karacabey köylerinin birlik beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, futbol sayesinde spor alışkanlıkları kazandırmak olduklarını söyledi.

Açılış töreni 5 Aralık Pazar günü

   Başkan Yıldız, Sosyal faaliyetler sayesinde köyler arasında tanışma, paylaşma ve dostluklar kurulduğunu ileriki yıllarda da daha güzel projeler ortaya çıkacağını dile getirerek, Bu önemli turnuva Bursa Fatih Mahallesi Büyük Şehir Sosyal Tesisleri’ndeki halı sahada 7’şer kişilik takımlar halinde yapılacak. 5 Aralık Pazar günü açılış töreni ve ilk maçlarla başlayacağını katılmak isteyen köylerin müracaat edebileceklerini ifade etti.

   Toplantıda konuşan Subaşı Köylüleri Dernek Başkanı Erkan Bilor ise; İnkaya Köyü ile birlikte düşündükleri projenin önemli olduğunu gerçekleşmesiyle birlikte bölge köyleri arasında çok güzel çalışmalar olabileceğini ifade etti. Turnuvaya katılmak isteyen köylere de çağrıda bulunarak bu önemli ve anlamlı organizasyonu kaçırmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabeyliler, halı, saha, futbol, turnuvasında, buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.