Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 15:25 Bu haber 4910 kez okundu
 
Kırsalda ‘Yüz Yüze Eğitim’ başladı
Karacabey’in kırsal mahallelerinde bulunan 12 okulun tamamı kar yağışı sebebiyle 2 gün gecikmeli olarak geçtiğimiz Çarşamba günü yüz yüze eğitime başladı.
EĞİTİM Haberi
Kırsalda ‘Yüz Yüze Eğitim’ başladı

   MEB’den yapılan açıklamaya göre, 1 Mart’tan itibaren de tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, ayrıca tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime start verilecek. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

   Kırsal ve köylerde başlayan yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yapan Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Yaşadığımız bu salgın sürecinden dolayı yüz yüze eğitimde hasret kaldığımız öğrencilerimizin bir kısmına da olsa kavuşmuş olmanın sevinci içerisindeyiz. İlerleyen günlerde tüm beklentimiz salgının etkisinin kaybolmasıyla tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimde buluşmaktır. Yeni eğitim-öğretim dönemimiz yüz yüze eğitime başlayan ve uzaktan eğitimle devam eden tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun.” dedi.

   Öte yandan Karacabey’de tüm sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime başlayan okullar şöyle; Beylik İlkokulu-Ortaokulu, Dağkadı İlkokulu-Ortaokulu, Karakoca İlkokulu-Ortaokulu, Keşlik İlkokulu-Ortaokulu, Kurşunlu İlkokulu, Öztusan İlkokulu (Akhisar Mh.) Sarıbey Serkan Argın İlkokulu-Ortaokulu, Seyran İlkokulu-Ortaokulu, Subaşı İlkokulu, Sultaniye İlkokulu-Ortaokulu, Şehit J.Uz. Çvş. Cemil Turan İlkokulu-Ortaokulu (Bayramdere Mh.) ve Şehit Bilal Kanat İlkokulu-Ortaokulu (Yenikaraağaç Mh.)

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kırsalda, ‘Yüz, Yüze, Eğitim’, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.