Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 16:40 Bu haber 6290 kez okundu
 
“Kongreleriniz yüzünden bu haldeyiz”
Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Renk, Mart ayında başlayan normalleşme süreci sonrası tüm önlemlerin boşa gittiğini, ülkenin hemen hemen tamamının ‘çok riskli bölgeye’ dönüştüğünü ve pozitif hasta sayısında hızlı bir şekilde yükselme yaşandığını belirterek, bu durumun en başlıca sebebinin AK Parti’nin yapmış olduğu kongreler olduğunu iddia etti. Samet Renk, “Vatandaş artık iktidara karşı her konuda güvenini kaybetmiştir.” dedi.
SİYASET Haberi
“Kongreleriniz yüzünden bu haldeyiz”

   Covid-19 salgınının Türkiye’yi her anlamda olumsuz etkilediğini ileri süren CHP İlçe Başkanı Samet Renk, Mart ayında başlayan normalleşme sonrası geçen 1 ayda ülke genelinde vakalarda ciddi artışlar yaşandığını ve Nisan ayıyla birlikte yeni kısıtlama kararlarının açıklandığını belirterek, bu konuda en büyük suçun iktidarda olduğunu savundu. AK Parti’nin ‘lebalep’ gerçekleştirdiği kongrelere dikkat çeken Renk, vaka artışlarında başlıca sebebin bu olduğunu vurguladı.

   İktidarın salgın sürecinde ne vatandaşa, ne esnafa gerekli desteği sağlayamadığını iddia eden Renk, “Bu süreçte esnafa kepenk kapattırılmış ve yeterli destek verilmemiştir. Ülkenin her yerinde iflas bayrağını çeken ve iflasın eşiğine gelen yüzlerce esnafımızın olduğunu hükümet görmüyor mu? Yoksa görmezden mi geliyor? Ayrıca, vatandaşlarımız cadde ve sokaklarda rahat bir şekilde yürütülmüyorken, aylarca tüm kurallara uyarak evlerinden çıkmayan vatandaşlarımız varken, müthiş önlemler alarak(!) yaptıkları kongrelerin sonuçlarını hiç mi düşünmüyorlar? Ve sonrasında ise hiç tatmin edici olmayan açıklamalar yapılmıştır. Vatandaşın da karnı artık buna toktur.

   Maalesef gördüğümüz görüntüler hepimizin içini sızlattı. Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımız, esnafımız, müzisyenlerimiz ve aile fetlerinin cenazesini bile kaldıramayan vatandaşlarımız, aynı zamanda ekonomik problemlerden dolayı intihar eden vatandaşlarımız varken, gerçekten başınızı gece nasıl yastığa koyuyorsunuz? AKP’nin yapmış olduğu lebalep kongreler zinciri ile birlikte tüm önlemler boşa gitmiştir. Pozitif hasta sayısı hızlı bir şekilde yükselmektedir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesi ‘çok riskli’ duruma gelmiştir. Bunun başlıca sorumlusu AK Parti’dir. Vatandaş artık iktidara karşı her konuda güvenini kaybetmiştir.” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “Kongreleriniz, yüzünden, bu, haldeyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.