Haber Detayı
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 12:16 Bu haber 4154 kez okundu
 
Sami Süer Memleket Partisi ilçe başkanı seçildi
CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığı’nı yaptığı Memleket Partisi’nin Karacabey’deki Kurucu İlçe Başkanlığı görevini emekli Beden Eğitimi Öğretmeni Sami Süer üstlenmişti. 1 ay gibi kısa bir sürede örgütlenmesini tamamlayan Sami Süer başkanlığındaki Memleket Partisi, geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey’deki 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Sami Süer Memleket Partisi ilçe başkanı seçildi

Anıl Cafe’de yapılan kongreye Kurucu İl Başkanı Avukat Güner Aklan’ın yanı sıra, il yöneticileri, çevre ilçelerin başkanları, ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

                İl Sekreteri Esra Arkın başkanlığında oluşturulan Divan heyetinde; Evren Türe ve Recep Kaymaz yer aldı. Daha sonra kongre gündeminde yer alan faaliyet raporu, gelir-gider bilançosu üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Ardından seçimlere geçildi. İlçe Seçim Müdürlüğü gözetiminde tek listeyle yapılan seçimde, Memleket Partisi’nin Kurucu İlçe Başkanı Sami Süer, partililerin tam desteğiyle ‘seçilmiş’ ilçe başkanı oldu.

                İlk kez siyasete atılan ilçenin sevilen eğitimcisi Sami Süer, kendisine gösterilen bu teveccühe layık olmak için var gücüyle çalışacağını söyledi. Süer ayrıca, Memleket Partisi’ni Karacabey’de iktidara taşıyacaklarına inandığını vurguladı.

                Memleket Partisi İlçe Başkanı Süer, “Bu yaşıma kadar siyasetten hep uzak durdum. Ancak ülkemizin her geçen gün ve her alanda geriye gitmesine daha fazla sessiz kalamadım. Gelen yoğun talep ve ısrarlar neticesinde Karacabey ve ülkem adına elimi taşın altına koyma vaktinin geldiğini düşündüm. Partimiz yeni ve temiz yüzlerden oluşmakta. İnce eleyip sık dokuduk. Karacabey’deki teşkilat ve kurucu yönetim kurulu üyelerimizi bu güzel ilçemize fayda sağlayacak isimlerden oluşturduk. Her parti gibi bizim de hedefimiz hem yerelde hem de genelde iktidar olmaktır. Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet devrimleri ışığında ülkemizi refah düzeyine taşımak için canla başla çalışacağız. Her zaman dile getirdiğim gibi her şeyden önce ahlaklı siyaseti önemsiyoruz. Bu doğrultuda ilçemizdeki tüm siyasi parti ilçe başkanlarıyla da bir araya gelerek istişarelerde bulunacağız. Yapacak çok işimiz var. Karacabey’de başarılı olmak adına canla başla çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bizim tek davamız memlekettir.” diye konuştu.

“Ayrım yapmadan, adil bir yönetim vaat ediyoruz”

Karacabey ile birlikte Bursa’nın tüm ilçelerinde kongre sürecini tamamladıklarını belirten Memleket Partisi İl Başkanı Güner Aklan, “İlçelerimizdeki kongre sürecini Karacabey ile birlikte tamamladık. 29 Ağustos’ta İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda İl Kongremizi de yaparak, 18 Eylül’de Ankara’daki Büyük Kurultay’a hazır olacağız. 3 ay gibi kısa bir sürede 60 ilde örgütlendik. 30 ilimizde de kurultaylarımızı gerçekleştirdik. Gümbür gümbür geliyoruz. Bu kadar hızlı örgütlenebilen Türkiye’de bir parti şu ana kadar olmadı.

                Ülkenin durumu artık net bir şekilde ortada. Türkiye iyi yönetilmiyor. Her alanda ciddi sıkıntılar var. Vatandaşın en birinci hakkı olan ‘daha iyi yaşama’ hakkı maalesef bu ülkede bitti. Vatandaş artık yalnızca ‘yaşamak’ istiyor. Son 20 yılda ülkeyi perişan ettiler. Bu ülkeyi Atatürk ilke ve inkılapları dahilinde yönetmezseniz, başarısız olursunuz. Ayrım yapmadan, adil bir yönetim olmadıkça Türkiye’miz daha da kötüye gider. Ülkemiz üzerinde ciddi oyunlar oynandığının farkındayız. Önemli olan bilerek veya bilmeyerek bu oyunlara alet olmamaktır. Ancak maalesef bu oyunlara alet olan bazı partilerimiz var. Bizler, bu ülkenin değerlerini koruyacağız. Ayrım yapmadan, adil bir yönetim sergileyeceğiz. Memleket Partisi halkına bunu vaat ediyor ve bunun sözünü veriyor.

                Karacabey’deki 1. Olağan Kongre’nin memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlçe Başkanlığı’na seçilen Sami Süer ve ekibine de çalışmalarında başarılar diliyorum. İnanıyorum ki birlikte hem Bursa’da hem Karacabey’de güzel işler, halkın yararına hizmetler yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Yeni yönetim ve il delegeleri

                Sami Süer başkanlığındaki 14 kişilik Memleket Partisi Karacabey İlçe Yönetimi’nde şu isimler yer aldı: Evren Türe, Kahraman Şimşek, Özden Atış, Recep Kaymaz, Mümine Şen, Adnan Yoğurtçu, Suat Aypek, Osman Yıldız, Bülent Kaynak, Kemal Koyun, Mustafa Fuçucuoğlu, Selçuk Yanık, Süleyman Altın ve Ercüment Özgül. 

                20 kişilik Bursa İl Delegeleri: Sami Süer, Evren Türe, Kahraman Şimşek, Özden Atış, Recep Kaymaz, Hüseyin Çelik, Adnan Yoğurtçu, Suat Aypek, Osman Yıldız, Bülent Kaynak, Kemal Koyun, Mustafa Fuçucuoğlu, Selçuk Yanık, Ali Kaynak, Nusret Pullu, Süleyman Altın, Barış Şimşek, Osman Türk, Sinan Yaşbay, Mustafa Öktem.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Sami, Süer, Memleket, Partisi, ilçe, başkanı, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.