Haber Detayı
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:45 Bu haber 3053 kez okundu
 
Yaren Leylek'in 3 yavrusu oldu
Karacabey'de yaşayan Adem amca ile dostluğu filme konu olan Yaren leyleğin, 3 yavrusu dünyaya geldi. 'Yaren'in yavrularıyla ilgilendiği anlar, renkli görüntüler oluşturdu.
YAŞAM Haberi
Yaren Leylek'in 3 yavrusu oldu

   Türkiye'yi Avrupa Leylek Köyleri ağında temsil eden tek köy olan Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç Leylek köyünde yaşanan balıkçı ile leyleğin dostluğu, hayvanseverler tarafından ilgiyle takip edilen hikayeye dönüştü. Geçtiğimiz 9 yılda her göç zamanı geldiği köyde, Balıkçı Adem Yılmaz'ın kayığına konan 'Yaren?, geçtiğimiz aylarda yeniden gelerek meraklı bekleyişi sonlandırdı.

   Yaren Leylek'in 10'ncu kez gelişi, köylüler ve hayvanseverler tarafından sevinçle karşılandı. Adem Amca ile hikayesi 2019 yılında ise Karacabey Belediyesi'nin katkılarıyla, Yönetmen Burak Doğansoysal tarafından belgesel yapıldı. Belgesel, Prag Film Ödülleri'nde En İyi Belgesel ödülünü almaya hak kazanmıştı.

    Yuvasında bulunan 'Yaren' leyleğin, 3 yavrusu dünyaya geldi. 'Yaren'in, yavrularıyla ile ilgilendiği anlar ise, Karacabey Belediyesi tarafından 'Yaren'in kendisi için oluşturulan canlı yayın ile izleyicilere gösterildi. 'Yaren'in yavru leylekler ile ilgilendiği anlar, renkli görüntüler oluşturdu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Yaren, Leylek'in, 3, yavrusu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.